נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מה ההבדל בין ייעוץ ארגוני לייעוץ עסקי

אנשים משוחחים

עסקים וארגונים פונים לקבל שירותי ייעוץ וליווי עסקי או ארגוני על פי הצרכים שלהם לאחר שהם מבינים מה בדיוק העסק שלהם צריך.

עם זאת, תחומי הייעוץ שונים בתכלית.

מה ההבדל בין שני התחומים – על כך במאמר הבא.

 

מהו הייעוץ העסקי?

ייעוץ עסקי נעשה בעיקר בתחום הפיננסי של העסק באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בענפי הכלכלה בין אם הם רואי חשבון ובין אם כלכלנים. כאשר החברה מחפשת פתרונות קונקרטיים בתחום הפיננסי לאור קושי בתזרים מזומנים, אשראי, לקיחת הלוואות, התייעלות העסק וכד' היא תפנה לייעוץ העסקי. בנוסף, כאשר העסק צריך ליווי וייצוג מול גופים מממנים, ליצור דוחות מעקב חודשיים, לבנות תכנית עסקית, לבנות בקרה פיננסית ותקציב או להכין תכנית עבודה שתסייע לעסק מבחינה כללית, נכנס לתמונה יועץ עסקי. הפניה לייעוץ עסקי יכולה להגיע גם מעסקים חדשים שרוצים ללמוד איך להתנהל נכון כלכלית וגם מעסקים קיימים או עסקים המעוניינים במיזוג עם עסק אחר או התרחבות. היועץ העסקי עובד באמצעות תוכנות סטטיסטיות ושיטות מתמטיות שונות על מנת לבנות תכנית עסקית רצויה.

 

מהו הייעוץ הארגוני?

ייעוץ ארגוני עוסק בתהליכים כלליים המשפיעים על העסק. המטרה היא לשפר את ההתנהלות של העסק ולהביא אותו למקסימום תוך איתור מכשולים המפריעים להתפתחות שלו, המלצות על פתרונות קונקרטיים ומשמעותיים. היועץ קובע מדדים להצלחה ולמעשה בונה תכנית עבודה שהתוצאה שלה תביא להתייעלות כללית של הארגון. גם עסקים חדשים מקבלים סיוע מיועץ ארגוני כדי להתחיל ברגל ימין ולמנוע מכשולים בעתיד. בין אם העסק חדש ובין אם לא, יש להבין את המטרות והסיבות לייעוץ ולהגדיר לאן מעוניינים להגיע. למשל, המטרה של העסק היא להיות מוצלח יותר מהמתחרים שלו עד שנה מהיום. ברגע שהמטרה מוגדרת, היועץ יכול להתחיל לעבוד. על היועץ להבין את המבנה הארגוני, את סביבת העבודה החיצונית של העסק, את יחסי הגומלין ועוד. הוא מקבל את המידע באמצעות נתונים מספריים ממערכות המידע של הארגון, תצפיות, סקרים, ראיונות, פגישות עם עובדים וכד' כדי לאבחן את הכשלים, למזער נזקים ולהגיע לתוצאות הרצויות. לבסוף הוא מפיק דו"ח עם המסקנות וההמלצות לעסק. לאחר מכן היועץ בונה תכנית עבודה לשיפור ומצעיד את העסק קדימה.

 

כיצד בוחרים חברה לייעוץ עסקי וארגוני?

כפי שראינו ההבדל בין הייעוץ העסקי לארגוני שונה לגמרי, אך ישנן חברות שונות כמו MINDED המספקות שירותי ייעוץ משני התחומים. זוהי חברה מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון עם טובי המומחים. כאשר בוחרים בחברה איכותית צריך לתת דגש לשיטת העבודה של החברת המייעצת, לחיבור האישי של היועצים עם מנהלי העסקים על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר. חברה המעניקה מגוון שירותי ייעוץ יכולה להתאים לעסק בדיוק מה שהוא צריך בין אם זהו ליווי עסקי, גיוס מימון, התייעלות בתהליכי עבודה ובין אם ליווי אישי או ארגוני של העסק והטמעת תכנית העבודה.

 

פגישה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עסקים
הזדמנויות עסקיות
מה זה Tax ID ומתי צריך אותו?

ארה"ב נחשבת למעצמת כלכלה עולמית, המושכת אליה אנשים רבים מכל רחבי העולם למטרות עבודה ו/או עסקים, כאשר מלבד ההזדמנויות