נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

יש לכם בולדוג צרפתי? זה המידע שחשוב לדעת!

בולדוג צרפתי

בולדוגים צרפתיים הם כלבים חמודים מאוד שידועים באישות המקסימה שלהם, באוזניים המיוחדות ובגודל הידידותי. אם יש לכם בולדוג צרפתי, חשוב שתבינו את הצרכים והמאפיינים הייחודים לו, כדי להבטיח שהוא זוכה לאורח חיים טוב ובריא. כדי לעזור לכם בכך, ריכזנו את המידע החשוב ביותר.

 

הצרכים הבריאותיים של בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי מועד לכמה בעיות בריאותיות וזה בגלל היותו פחוס ובעל עיניים בולטות. מבנה פנים זה עלול לצערנו להוביל לקשיי נשימה, במיוחד כאשר חם ולח מאוד. לכן חשוב לקרר את הבולדוג הצרפתי, למנוע ממנו מאמץ יתר ולבצע בדיקות וטרינריות סדירות כדי לעקוב אחר בעיות נפוצות.

וודאו גם שהסביבה שלו מאווררת היטב. עוד בעיה בריאותית נפוצה היא שבעקבות הפרווה הקצרה שלהם וקיומם של קפלי עור רבים, הם הרבה יותר רגישים לזיהומים בעור. לכן חשוב לנקות ולטפח את עורם ופרוותם לעיתים קרובות.

בולדוג צרפתי

דיאטה ותזונה

זה נכון עבור כל הכלבים, אבל גם עבור בולדוגים צרפתיים- תזונה מאוזנת היא חשובה מאד. לפעמים בולדוגים נוטים להשמנה ולכן חשוב שהם יאכלו אוכל איכותי שמותאם להם, ובכמויות מתונות שעונות על הדרישות התזונתיות שלהם. וודאו שיש להם מספיק חלבון ושאין אלרגנים. בנוסף, מומלץ להימנע מחטיפים.

 

התעמלות ומשחקים

לא מדובר בגזע כלבים פעיל במיוחד והמון פעמים הם יעדיפו פשוט לנמנם על הספה, אבל מסיבה זו חשוב עדיין לשחק איתם ולהוציא אותם לטיולים כדי שלא יתנוונו וישמינו. אפשר ללכת לפארק להתאוורר, לשחק עם צעצועים אינטראקטיביים משוכללים ועוד. כך הם גם יעשו פעילות פיזית וגם ישתעשעו.

 

התנהגות ואילוף

בולדוג צרפתי הוא כלב מאוד ידידותי שאוהב להרעיף חיבה ולקבל אותה חזרה. אבל לפעמים הוא יכול להיות מאוד עקשן, מה שיכול להקשות באילוף שלו. מומלץ לאלף אותם באמצעות חיזוקים חיוביים ולעשות זאת כמה שיותר מוקדם. כדאי גם לחשוף את הכלב לסביבות שונות, כולל אנשים ובעלי חיים אחרים מגיל צעיר, וזה כדי להבטיח שהם יהיו מורגלים לשונה מהם.

 

תנאי מחייה

אחד מהיתרונות של בולדוג צרפתי הוא שהוא מאוד מתאים למגורים בדירות, גם אם הן קטנות ומצומצמות. הם לא דורשים פעילות גופנית גבוהה ולכן המרחב פחות חשוב, והם גם ידידותיים אז הם לא יהרסו לכם ריהוט. מה שכן חשוב הוא שהחלל יהיה מאוורר ושהטמפרטורה תהיה מאוזנת, כי קשה להם עם חום. ודאו שיש להם גם מרחב נוח עם גישה למים, צעצועים וכמובן לחברים האנושיים שלהם.

 

לסיכום

אם יש לכם בולדוג צרפתי, יש לכם המון מזל, אבל יש גם כמה דברים שחשוב לדעת כדי לשמור על אורח החיים שלו. זה כולל הבנת הצרכים הבריאותיים, הקפדה על תזונה מאוזנת ועוד. עם הטיפול הנכון הכלב האהוב שלכם יהיה מרוצה, וכך גם אתם.

בולדוג צרפתי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים