נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

ויהי אור: כך תבחרו מנורות תלייה לבית שלכם

מנורת סלון

רובנו דואגים שהבית שלנו ישקף את הסטייל שלנו, את המצב המשפחתי ואפילו את האופי שלנו. וכמו שאומרים שחיוך הוא התכשיט היפה ביותר שאדם יכול לענוד כך אני מאמינה שתאורה יפה ונכונה לבית היא האקסיסוריז האולטימטיבי.

בכדי ליצור את האפקט ההרמוני והנכון של התאורה צריך לדעת לבחור את גופי התאורה הנכונים לכל חלל. לרוב נבחר קודם כל מנורות תלייה. מנורות מהסוג יהוו את התאורה המרכזית של החדר.

מנורה בצורת כדורים

תאורה – לא רק לעיצוב

הטעות הנפוצה ביותר שנעשת בתחום התאורה לבית, היא בחירה של גופי תאורה יפים ומעוצבים היטב אך שאינם עונים על הצורך של אותו חלל. חשוב שתזכרו שלפני הפן העיצובי, לגופי התאורה יש תפקיד חשוב בהארת החלל. ולכן חשוב מאוד לדעת לבחור את גוף התאורה בהתאם לפונקציונליות. ואני אקדים את עצמי ואומר שהמגוון שקיים מאפשר למצוא התאמה מדויקת לחלל שלכם גם בפן העיצובי וגם בפן הפונקציונלי.

בפן הפונקציונלי חשוב לזכור שמנורות תלייה מהוות את התאורה העיקרית של החלל. הן אמורות להפיץ את מרבית האור שעליו נסתמך באותו חדר. לכן חשוב לשים לב שבחללים גדולים נעדיף לקחת גוף שנתלה קרוב יותר לתקרה. היות ובצורה כזו האור יופץ באופן רחב יותר בחלל החדר, זאת לעומת מנורה שתלוי נמוך ותפיץ את האור באופן צר יותר.

מגוון

כפי שכבר ציינתי, המגוון הקיים מבחינת מנורות תלייה הוא אדיר. תחום התאורה הפך להיות תחום אופנתי לכל דבר. ולכן קיימות קולקציות שלמות, שמתעדכנות כל עונה, של סגנונות שונים של גופי תאורה.

בשל המגוון הרחב כל כך, אנשים נוטים ללכת מעט לאיבוד ולפעמיים גם להקשיב לאנשי המכירות שבמקרים לא מועטים אינם יודעים להתאים את הגוף האופטימלי לכם. לכן אני ממליצה להתחיל את מסע הקניות דווקא באמצעות הקטלוגים האלקטרונים הזמינים בכל עת באינטרנט. השיטוט הזה יחסוך לכם גם זמן יקר ערך וגם יאפשר לכם לחשוב ולחקור בנחת. כך תוכלו להגיע לחנויות עם רעיון מוקדם וממוקד (וגם תדעו בערך מהו טווח המחירים שעליכם לצפות לו).

איך בוחרים מתוך המגוון?

תתחילו מסינון גס שמכיל את קטגוריית הפונקציונליות, האם הגוף שתרצו לקנות הוא גוף גודל (לאזורים של מטבח, סלון ופינת אוכל) או גוף קטן יותר (לחדרי שינה וחדר עבודה). אחרי הסינון של הפונקציונליות ישנו סינון גס נוסף, הפעם לפי הסגנון הכללי של הבית. כיום ניתן לחלק את רוב עיצובי הבית למודרני לעומת כפרי וחם.

כעת מתחיל הסינון והבחירה הקשה באמת, אתם צריכים להתאים את העיצוב של גוף התאורה לחלל הספציפי שלכם. בשלב הזה אתם יכולים להתייעץ עם מעצבי פנים או לזרום לפי האינטאיציה והסגנון המועדף עליכם.

אחרי שצמצמתם וכמעט בחרתם את הגוף שמתאים לכם לכו ותעשו את סקר השוק הריאלי. אל תסתפקו בחנות אחת בלבד, המגוון שקיים מתחלק בין החנויות השונות ולכן ממליצה להתאזר בסבלנות ובנעלים נוחות.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה