נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

כל מה שצריך לדעת על תאונה בצבא

חיילים רבים עוברים תאונות עבודה בבסיס, מבלי שהם מודעים לדבר. תרחיש זה מונע מהם לקבל פיצויים גבוהים שיכולים להקל על עוגמת הנפש שהם חוו. מדריך זה עולה לאתר, כדי להציג את המקרים הנפוצים שבהם יש עילה לתביעה מסוג זה. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתקבלו את כל המידע הרלוונטי לתרחיש זה.

 

תאונת עבודה בצבא – מהי?

בעוד רגע נציג את המקרים הנפוצים שבהם יש עילה לתביעה בעקבות תאונת עבודה בצבא. רגע לפני שזה יקרה, עליכם להכיר בהגדרה של המושג שלשמו התכנסנו. מדובר באירוע לא צפוי שיכול לנבוע מגורמים שונים שמובילים בסופו של דבר לפגיעה או לנזק בחייל. לדוגמא:

  • טעויות אנוש
  • הכשרה לא מתאימה של החייל
  • תנאי שטח לא בטיחותיים
  • כשל בציוד הצבאי ועוד

 

יש הסוברים שתאונה זו מתרחשת אך ורק בבסיס. אנחנו כאן כדי ליידע אתכם שמדובר בטעות. שכן, היא עשויה להתרחש גם בדרך לבסיס או בחזרה ממנו.

 

המקרה הראשון – החלקה ונפילה בבסיס

תאונת העבודה הנפוצה ביותר באה לידי ביטוי בעקבות החלקה ונפילה. גורמים שכיחים אלה עשויים לבוא לידי ביטוי בכל מיני שטחים בבסיס.

נדגיש שהחלקה זו, עשויה להתרחש בעקבות נוזל שנשפך על הרצפה, משטח הליכה שאינו אחיד ואזורים שאין בהם תאונה מספקת. חייל שהחליק או מעד, יכול לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ ראשוני מצד עו"ד משרד הביטחון יואב אלמגור שנחשב לטוב ביותר בתחום.

המקרה השני – נפילה מגובה

יש כל מיני בסיסים שמהווים סיכון משמעותי עבור החיילים השוהים שם. לצורך הדוגמא, חייל שנפל מגובה רב בעקבות כשל בציוד או שטח אימון שאינו בטיחותי, אותו חייל יכול להגיש תביעה על תאונת עבודה תוך הסתייעות בעורך דין.

המקרה השלישי – אי שימוש במגני בטיחות

האחריות לשמירה על בטחונו האישי של החייל מוטלת על הצבא. לכן, הוא חייב לספק אמצעי בטיחות שיאפשרו לחיילים לבצע את פעילותם בבטיחות. יש עילה לתביעה במקרים שבהם אירעה פגיעה לחייל, משום שלא סופקו לו ציוד בטיחות.

המקרה הרביעי – חשיפה לחומרים רעילים

שמענו לאחרונה על מספר חיילים שנחשפו לחומרים רעילים בבסיסים.

נדגיש שחשיפה זו, עשויה להתגלות לעיתים לאחר שנים רבות לאחר השחרור. מי שחווה תרחיש שכזה, צריך להגיש תביעה לבית הדין, תוך הסתייעות מעורך דין מוסמך בהקדם האפשרי.

 

השורה התחתונה – הגיע הזמן לפנות לעורך דין

עד כאן המקרים הנפוצים ביותר שבהם יש עילה לתביעה על תאונת עבודה בצבא. בשלב זה אתם מכירים בכל המידע הדרוש, כך שנותר לכם רק לפנות לעורך הדין הטוב ביותר בתחום, כדי שהוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך, עד הרגע שבו תקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם בהתאם לקבוע בחוק.

לפנות לעורך דין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין