נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

5 טיפים למציאת הכספים האבודים שלכם

כספים אבודים

דוחות שמפורסמים מדי שנה במדינת ישראל, מצביעים על כמויות אדירות של כסף שנשאר ללא בעלים כבר מספר שנים – ההערכות מדברות על מאות מיליוני שקלים שמסתובבים במשק הישראלי ללא שהבעלים החוקי שלהם יבוא לדרוש אותם בחזרה.

כספים אבודים

כספים אבודים

מדי שנה מפרסם משרד האוצר וגופים כלכליים אחרים דוחות בנוגע למצב השוק. אחד מהדוחות הללו ציין כי במדינת ישראל יש מאות מיליוני שקלים שנשארו ללא בעלים – יש להם בעלים חוקי בתוקף, אך הוא לא הגיע מספר רב של שנים לדרוש את הכסף.
יש סיבות רבות ומגוונות למקרים אלה: שינוי פוליסת פנסיה / מנהלים והזנחה של הכספים (לא מבצעים איחוד חשבונות), מעבר דירה לחוץ לארץ והשארת חשבונות פתוחים ללא כל התייחסות, פטירה של אדם וחוסר ידיעה של הקרובים אליו אודות חשבון מסוים ועוד. מקרים אלו, הם הנפוצים ביותר במסגרת הכספים האבודים. הר הכסף, יצא בפרויקט שמטרתו איתור כספים – אותם כספים אבודים והחזרתם לבעלים המקורי שלהם.

מה תוכלו לעשות על מנת לאתר את הכספים האבודים שלכם? ריכזנו עבורכם 5 טיפים שיסייעו לטפל בבעיה.

 

5 טיפים למציאת הכספים

הטיפ הראשון והחשוב ביותר

הוא הרשמה וביצוע בדיקת איתור כספים בהר הכסף. הבדיקה מבצעת סריקה בשערות גופים שונים – בנקים, קרנות פנסיה, קרנות מנהלים ועוד – ומאתרת עבורכם כספים אבודים במידה והם קיימים. בסוף הבדיקה אתם מקבלים דוח מפרוט שמגיע ישירות למייל שלכם, ומציין היכן נמצא הכסף שלכם והאם ישנו כסף שפשוט "שכחתם" ממנו לחלוטין.

הטיפ השני הוא לעבוד בצורה מסודרת.

למה הכוונה? אם פתחתם חשבון בנק חדש – רשמו זאת. אם עברתם מקום עבודה – בקשו איחוד חשבונות פנסיה וקרנות מנהלים. אל תישארו אדישים לכסף שלכם, אף אחד אחר לא יעשה זאת במקומכם.

הטיפ השלישי – תשאלו!

אם יש דברים בנושא הכלכלה ובתחום המשכורות שאתם לא מתמצאים בהם, תשאלו אנשים שכן מתמצאים. הרבה מאוד מהמקרים שציינו קודם לכן, לדוגמת קרנות פנסיה שפשוט נשכחו על ידי הבעלים שלהם, היו יכולים להיפתר אם רק הייתם קוראים או שואלים מישהו. אל תהססו ותתחילו לדאוג לכסף האישי שלכם.

טיפ רביעי – נסו לצמצם את הפעילות הכספית שלכם.

למה הכוונה? אם יש לכם חשבון בנק ואתם מעוניינים לפתוח עוד אחד – השתדלו שחשבונות הבנק יהיו במסגרת אותו בנק. מדוע? מכיוון שכמעט בלתי אפשרי "לשכוח" מחשבון בנק, כאשר יש לכם חשבון נוסף באותו הבנק (דוחות משותפים וכו').

הטיפ החמישי והאחרון – תהיו קנאים לכסף שלכם!

אין הכוונה שתתחילו להיות קמצנים ולחשוב פעמיים לפני שאתם קונים פחית קולה במכולת. הכוונה היא שתתחילו להעריך את הכסף שלכם, ולהיות מודעים היכן הוא נמצא. בצעו בדיקות שגרתיות מדי כל תקופה על מנת לבדוק האם הכול כשורה.

 להלן מאמר נוסף בנושא – ייעוץ ארגוני במרכז למאמר המלא היכנסו עוד היום.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
הזדמנויות עסקיות
מה זה Tax ID ומתי צריך אותו?

ארה"ב נחשבת למעצמת כלכלה עולמית, המושכת אליה אנשים רבים מכל רחבי העולם למטרות עבודה ו/או עסקים, כאשר מלבד ההזדמנויות