נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

הכירו את האתר שנותן לכם לחשב אחוזים בקלות

מאה אחוז

כשאתם רוצים לבטא משהו, אתם תמיד משתמשים באחוזים, ואז עולה השאלה מה זה בכלל אחוז ?

האחוז הוא חלק משלם, והשלם שלנו הוא כמובן 100%, מה קורה כשהאחוזים עוברים את ה 100% מדובר כבר על חלק נוסף מעבר לחלק השלם המלא.

האחוז הוא אחד מתוך 100% אחוזים שלמים שהם בעצם חלקיו המרכיבים את השלם.

נסביר בדוגמה : אם אנו רוצים לבטא 30% הם 30 יחידות מתוך 100 וזאת הדרך שבה נהוג לתאר את החלק אותו אנו רוצים לוודא.

הולכים קצת לאיבוד בתוך כל החישובים ? כנסו לאתר הבא וקבלו מחשבון אחוזים מעולה שיעשה לכם את העבודה בדרך המדויקת והנכונה ביותר מבלי לנסות ולעשות טעויות בחישובים.

אם אתם מאלו שקצת מתקשים לחשב אחוזים, או כל פעם שנכנסים מספרים לתמונה אתם קצת הולכים לאיבוד ומתקשים לעבוד עם מספרים.

בשביל זה קיימת נוסחה מעולה (שאותה לימדו אותנו כבר בכיתה ד') והיא נוסחת חישוב אחוזים לרבות נוסחה נוספת הנקראת קוביות אחוזים.

 

מי צריך בכלל לחשב אחוזים ?

חושבים שאחוזים הוא משהו שאתם לא צריכים לחשב בכלל ? אז את טועים בגדול !

אנו נאלצים לחשב אחוזים באופן כמטע קבוע, אם אתם ניגשים לחנות ורואים לפתע מבצע של 30 אחוזי הנחה, איך תוכלו לדעת מה בדיוק המחיר אותו תשלמו, עד כמה המבצע הזה משתלם עבורכם והאם בכלל כדאי לכם לבצע רכישה של אותו מוצר.

 

איך תחשבו אחוזים בקלות :

ראשית להבין מהו המספר השלם אותו אנו רוצים לחלק ולחשב ממנו את האחוזים, המספר הזה יהיה המספר השלם ממנו נרצה לעשות את החישוב.

לאחר מכן נכפיל את האחוז אותו אנו רוצים לחשב מהמספר השלם, לדוגמה אם אנחנו רוצים לדעת כמה הם 30 אחוזים מתוך המספר שהוא יהיה לצורך הדוגה המספר השלם שלנו נניח 300, ראשית נכפיל את המספר 30 במספר 300 התוצאה שתתקבל לנו היא 9000 .

את התוצאה שקיבלנו אנחנו נחלק במספר 100, ככה שהמספר 100 מייצג את 100 האחוזים, קיבלנו את התוצאה שהיא 90, כלומר 30% מתוך 300 הם 90.

חישוב אחוזים היא פעולה פשוטה ברגע שמכירים את הנוסחה איתה עובדים, היא הופכת את פעולת החישוב להרבה יותר פשוטה ונוחה.

היום יש לא מעט אתרים שמציעים לכם לחשב אחוזים בקלות, אבל כל מחשבון עובד ברך אחרת ולא תמיד הדרך שלו היא מדויקת ועלולה לגרום לכם נזק מאוד מהותי שזה מגיע לנושא של חישוב אחוזים, לכן חשוב לבצע את חישוב האחוזים רק באתר מומלץ מאוד שיתן לכם בדיוק את מה שאתם צריכים מבחינת חישוב נכון של האחוזים לצורך הפעולה אותה אתם רוצים לחשב ולתת תוצאות מדויקות היא אחת הדברים החשובים ביותר במיוחד שאנו מצפים ממחשבון, כל מחשבון חייב להיות אמין ב 100%.

 

איש ואחוזים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא דיגיטל