נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מה הם התנאים של קופת גמל להשקעה?

גם אתם מחפשים השקעה טובה לילדיכם? מחיפוש קצר בגוגל ככל הנראה קפץ לכם המושג "קופת גמל להשקעה".

קופת גמל להשקעה הינה מוצר יחסית חדש שמיד תפס את מקומו המכובד, וזאת בשל יתרונותיו הרבים ביחס לאפיקי השקעה אחרים.

במאמר זה נרחיב על קופת גמל להשקעה: מה היא קופת הגמל להשקעה ומה הם התרונותיה וחסרונותיה?

 

מה היא קופת הגמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה הינה מושג יחסית חדש בתחום החסכונות וההשקעות, הושקה בשנת 2016 ומיד הגיעה לקדמת הבמה. מאז השקתה, הציבור הישראלי הפקיד לקופות הגמל להשקעה כבר מעל ל- 25 מיליארד שקל. בשונה מחסכונות וקרנות אחרות, קופת גמל להשקעה הינה קופה המאפשרת למשוך ממנה את החסכון בכל עת ובכל גיל ולאו דווקא בגיל פרישה, די קרוב לתהליך שקורה עם  קרן השתלמות בנושא זה. קופה זו נועדה לדרבן את הציבור להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלו, אך לא לנעול את כספו עד גיל הפרישה.

 

למי מתאים קופת הגמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה מתאימה לכולם, לכל אדם המעוניין לחסוך כסף לעתיד מבלי להתחייב לנקודת הזמן בה ימשוך את כספו שחסך. חסכון זה הינו כלי מרכזי גם לאנשים שבחרו לחסוך חלק מכספם לעתיד ילדיהם.

 

היתרונות וחסרונות קופת הגמל להשקעה

היתרונות חסרונות
נזילות – הכסף שנצבר בקופת הגמל להשקעה נזיל בכל רגע נתון ללא קנס. אין כיסוי ביטוחי – בשונה מביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה הכוללות בתוכם כיסוי ביטוחי למקרי אובדן כושר עבודה או נכות, קופת גמל להשקעה אינה כוללת אף כיסוי ביטוחי כזה או אחר.
ניהול כספים – הכסף הנצבר בקופת גמל להשקעה מושקע על ידי גורמים מקצועיים בשוק ההון. המטרה הינה להגדיל את הון החוסך ולהשיג את התשואה המקסימלית. סכום הפקדה מקסימלי – לקופות גמל להשקעה קיים תקרת הפקדה שנתית ולא ניתן להפקיד מעל ל- 70,900 ש"ח בשנה.
מגוון רחב של השקעות וסיכונים – קופות הגמל להשקעה מציעות מסלולי השקעה שונים בהתאם לטווח ההשקעה והסיכון שהחוסך מעוניין בו. ברוב המקרים, ניתן לעבור בין מסלול השקעה אחד לאחר בכל רגע נתון ללא התחייבות.
הטבת מס – אין תשלום מס על חסכון בקופת גמל להשקעה ואין תשלום מס במעבר בין אפיקי השקעה שונים. זאת אומרת, שהפעם הראשונה שנאלץ לשלם מס על החסכון הוא בעת משיכתו.
הטבת מס מעל גיל 60 – אם אינכם משכתם את החיסכון לפני גיל 60, תוכלו לבחור למשוך את הכסף הנחסך כקצבה חודשית הפטורה ממס 100%.
דמי ניהול נמוכים – דמי הניהול של קופות הגמל להשקעה נמוכים יחסית ונעים על כחצי אחוז מהסכום הנצבר.

 

 

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
החזר מס
כמה עולה החזר מס בממוצע?

החזר מס הינו הזכאות שלכם לקבל כסף בחזרה במידה ושילמתם למס הכנסה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם. אומנם לעיתים

משכנתא לבנייה עצמית

בונים בית פרטי? אתם לא חייבים להיות לבד, הכירו את המשכנתא לבנייה עצמית. מעבר לדירה או לבית משלכם הוא