נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מי יכול להחזיק בתו נכה מביטוח לאומי?

חנייה

בטח אתם מכירים את הנושא, מי מאתנו לא ראה חניית נכים בסביבתו, או ראה נוכה שולף את תו הנכה שלו בכדי לקבל את מה שמגיע לו על פי החוק. אבל במידה ואתם מתמודדים עם פגיעה כלשהי, יכול להיות שגם אתם זכאים לתו נכה מביטוח לאומי ואינכם יודעים זאת. מדובר בכל מיני אנשים שנאלצים להתמודד עם קושי בתפקוד ובניידות, וזקוקים להקלות שמספק תו נכה, זה הזמן שגם אתם תדעו מי אלו האנשים שיכולים להחזיק בתו נכה מביטוח לאומי.

 

מי רשאי לקבל תו נכה

אלו הרשאים לקבלת תו נכה מביטוח לאומי צריכים לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

דרגת נכון

אלו שנקבעה להם דרגת נכות של לפחות שישים אחוזים, והתנועה בדרכים ללא רכב עשויה לערער את המצב הבריאותי שלהם.

 

הגבלה ומגבלות

אלו המוגבלים בהליכה וזקוקים לכיסא גלגלים או קביים בכדי שיוכלו להתנייד במרחב. או אלו המוגבלים בניידות, אשר מתקשים ללכת או סובלים מכאבים בגב המקרינים לרגליהם.

 

זקוקים לרכב

אלו הזקוקים לרכב כאמצעי תנועה בעקבות נכות ברגליהם.

עיוורים – אלו בעלי תעודת עיוור ממשרד הרווחה.

 

ילד נכה

אלו שיש להם ילד נכה שעומד בתנאים לתג נכה.

 

נוספים

בנוסף, גם אלו הנכנסים לקטגוריה שלנפגעי פעולות איבה או נכי משרד הביטחון רשאים לקבלת תו נכה.

 

תהליך קבלת תו נכה

בתהליך קבלת תו נכה, ניתן להגיע למשרד הרישוי או לפנות דרך הדואר, צריך לצרף מסמכים רלוונטיים לבקשה. המסמכים שצריך לצרף אלו טופס בקשה לתו נכה, מכתב שנחתם על ידי הנכה יחד עם מספרי הרכב עליהם מגישים את הבקשה, צילום של תעודת הזהות עם הספח, צילום פרוטוקול רפואי או אישור ממשרד הבריאות וצילום רישיון.

 

מה נותן תו נכה

תו נכה מאפשר חניית הרכב בחניות מיועדות לנכים, פטור מתשלום על חניה במקומות ציבוריים, חניה בכחול לבן ללא תשלום, נסיעה בנתיבי התחבורה הציבורית ועוד.

 

עבור מי זה בדרך כלל רלוונטי

ניצולי שואה, נפגעי פעולות איבה, עיוורים, נכי צהל, מקבלי טיפול כימותרפי, מטופלים בדיאליזה, בעלי נכות נוירולוגית, בעלי נכות נפשית, חולי סכרת, חולי לב ועוד.

 

תוקף תו נכה

ישנו תג חנייה לנכה זמני עובר שנה עד שלוש שנים בדרך כלל או תג חנייה לנכה לצמיתות. התג הזמני ניתן במקרים של מחלה חולפת או אירוע חולף, ואילו לתג חנייה לצמיתות אין תאריך תפוגה. משרד התחבורה מחליט אם קיימת זכאות לתג חנייה לנכה תוך תשעים ימים מהגשת הבקשה. במידה ונדחתה הבקשה, ניתן לערער תוך תשעים ימים מתאריך הדחייה.

 

חשוב לדעת

השימוש בתו אפשרי רק כאשר הנכה עצמו נמצא ברכב כנהג או כנוסע עם מלווה ואסור להשתמש בתגים ישנים. ישנן הרבה חלקים חשובים בהתנהלות כאשר אתם מקבלים את תו הנכה שלכם, ועמידה בכל הדרישות היא אמצעי חשוב למעבר חלק ושימוש נוח בכל ההטבות וההקלות שהתו יוכל לעזור לכם בהן.

תמרור

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין