נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית

מקרים של רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הינו מצב שבו רופא או חבר צוות רפואי אינם נוהגים באופן סביר ומקובל בתחומם ומסיבה זו המטופל שלהם נפגע קשות. עם זאת, חשוב לא לבלבל תוצאות לא רצויות או כשלון בטיפול עם רשלנות רפואית. הגורם היחיד שיכול לקבוע האם התרחשה רשלנות רפואית הינו בית המשפט, ולכן חשוב כל כך לפנות למשרד עורכי דין הבקיא בתחום על מנת להביא לתוצאות הרצויות ביותר עבורכם ולמקסם את הסכום לפיצוי שייפסק לכם עקב הרשלנות.

משרד עורכות הדין חדיד – הלד מנוסה ומיומן בהגשת תביעות לרשלנות רפואית ונלחם על מנת להוציא את הצדק לאור ולהגיע לפיצוי הולם. במאמר זה נציג בפניכם מקרים נפוצים של רשלנות רפואית ומה ניתן לעשות בנידון.

 

משרד עורכות דין לביטוח לאומי חדיד – הלד

משרד עורכות דין לביטוח לאומי חדיד – הלד בקיא ומנוסה בכל סוגי נזקי הגוף הנגרמים עקב רשלנות רפואית, מחלה, פציעה או תאונה מול הגופים המטפלים כגון המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, חברות הביטוח השונות וערכאות משפטיות. המשרד עובד בשיתוף פעולה עם מומחים לרפואה העוסקים בתחומים שונים על מנת לבחון את סוגיית הרשלנות הרפואית וכיצד מומלץ לפעול בעקבותיה. במידה וגם אתם חוששים כי נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית או שיקירכם נפגע ממנה, אל תהססו לפנות ולברר עוד היום מה הוביל לה ומה ניתן לעשות בנידון.

רשלנות רפואית

 

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא כל מקרה שבו רופא או חבר צוות רפואי פועל באופן בלתי סביר ובלתי מקובל במקצועו, סוטה באופן ברור מנהלים ותקנות, אינו מציית להוראות בכיר ממנו או מגיע להחלטות שגויות שאינן הולמות את המצב הרפואי של המטופל שלו. גם אי אבחנה או אבחנה שגויה של מחלה או פגיעה, מתן תרופות לא נכונות במינון הלא נכון והתעלמות מאלרגיות או רגישויות שונות יכולות להתברר כרשלנות רפואית.

עם זאת, לא כל מצב של תוצאות לא רצויות או כשלון בטיפול יוגדר כרשלנות רפואית. בתחום הרפואי, למרות כל הידע הרב שהצטבר והמכשור הטכנולוגי המתקדם, עדיין אין 100% הצלחה בכל טיפול, ולעיתים יש גורמים שאינם קשורים לרופאים המטפלים. לכן חשוב מאד לבחון את העניין בצורה מקצועית על ידי עורך דין בשילוב עם מומחה רפואי לתחום.

 

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית

קיימות מאות אפשרויות לרשלנויות רפואיות שונות אשר עלולות להתרחש בכל מקרה של ניתוח, הגעה למקום אירוע חירום, פניה של מטופל למוקד רפואי ואף טיפול שגרתי רגיל אצל רופא משפחה. בחרנו להתמקד בנפוצות ביותר מביניהן:

  • רפואת שיניים – זיהומים בחלל הפה לאחר טיפול שיניים הינם נפוצים מאד ובדרך כלל נגרמים מכך שהרופא המטפל 'שוכח' לרשום למטופל אנטיביוטיקה לאחר טיפול, שבמהלך הטיפול עצמו לא חוטא האיזור כמו שצריך, שנעשה שימוש בכלים לא מחוטאים כהלכה או לחילופין כאשר במהלך הפרוצדורה הרפואית בשן הרופא מתרשל בעת ביצוע עבודתו.
  • הריון ולידה – למרות שפע הבדיקות הגנטיות והסקירות השונות עדיין נולדים בישראל תינוקות בעלי מום, לידות שמסתבכות או חלילה הפלה או מוות של תינוק עקב רשלנות. בכל מקרה של פגיעה קשה באם היולדת, בעובר או ביילוד, יש לבחון זאת היטב.
  • ניתוחים – ניתוחים מכל סוג הם כר פורה לעשרות סוגים של רשלנות רפואית מבעיות בהרדמה הכללית, דרך סניטציה והיגיינה של חדר הניתוח וכלה בהתנהלות רשלנית של חברי צוות חדר הניתוח.

 

 

לסיכום

אם גם אתם חוששים כי אתם או יקירכם נפלו קורבן לרשלנות רפואית, חשוב מאד לבדוק זאת לעומק. איספו את כל המסמכים הרפואיים שברשותכם ובואו למשרד עורכות הדין חדיד – הלד אשר יבחנו את הסוגייה ויבררו האם אכן התרחשה רשלנות במקרה שלכם, ובמידה שכן יוכן התיק לתביעת רשלנות רפואית בבית המשפט.

משרד עורכי דין לביטוח לאומי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין