נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

משכנתא לבנייה עצמית

בית-משכנתא

בונים בית פרטי? אתם לא חייבים להיות לבד, הכירו את המשכנתא לבנייה עצמית.

מעבר לדירה או לבית משלכם הוא אירוע מאוד מרגש אשר דורש הרבה דברים חוץ מרק לארוז את כל הרכוש ולפרוק אותו במקום החדש. נוסף על כך, הבית החדש יכול להיות דירה ישירות מקבלן, רכישה יד שנייה מאדם שמוכר או אפילו בנייה עצמית על שטח ריק או שיפוץ מסיבי של שטח בנוי. כל הדברים הללו עשויים להיות יקרים מאוד ועל כן, סביר שתחליטו לקחת משכנתא כדי לפרוס את התשלומים ולהקטין את החור בכיס שיגרום לכם המעבר לבית החדש.

 

על משכנתא ובנייה עצמית

כאשר עוסקים סביב משכנתא לבנייה עצמית חשוב קודם כל להבין מה זה כל אחד מהנושאים הללו ולאחר מכן לבאר כיצד את מתחברים ביחד ומה מיוחד בסוג המשכנתא הזאת.

 

משכנתא

המונח משכנתא ודאי מוכר לכולנו כמין ענן שאופף כל התבגרות או יציאה לחיים עצמאיים. בפועל מדובר בהלוואה מהבנק אשר הולכת ישירות לקניית נכס למגורים או להשקעה. בתמורה להלוואה (שהיא חלק מהסכום הכולל אותו נדרש הלווה לשלם בעבור הנכס), מחזיר הלווה את הסכום בחלוקה לתשלומים ולחודשים עד לסיום תקופת ההלוואה. על ההלוואה יש ריבית שמשתנה בין עסקה לעסקה ותלויה במאפיינים של הקנייה והלווה.

 

בנייה עצמית

בנייה של בית פרטי על גבי שטח, תשלום בעבור השטח אך גם בעבור כל העבודות המקצועיות שאמורות להתבצע בבית, היתרי הבנייה וכו'…

 

משכנתא לבנייה עצמית

על מנת להבין באמת מה היא משכנתא לבנייה עצמית כנסו לאתר wayout וקראו עוד בנושא, אך בגדול מדובר בהלוואה של הבנק לאנשים אשר מתחילים לבנות בית באופן עצמאי על גבי שטח. מדובר בהליך מאוד שונה הן מבחינת הקנייה של הנכס אך הן מבחינת המשכנתא וסביר כי תדרשו להגיש ולבצע הרבה דברים שיעמיסו עליכם את ההליך. כאן אנשי המקצוע יהוו את ההבדל ועל כן, שווה להתייעץ איתן במהלך ובתחילת התהליך.

 

הליך קבלת משכנתא לבנייה עצמית

מכיוון שאין לאף אחד ידע מדויק כמה יעלה בדיוק הנכס ובהתאם גם מה גובה המשכנתא שנדרשת, המשכנתא מתעצבת ומשתנה תוך כדי הבנייה ודורשת מהלקוח להגיש הרבה מסמכים אשר שופכים כל פעם עוד אור על המחיר הסופי והאישורים הנדרשים, הנה דוגמא לכמה מהם.

  1. הגשת תוכניות הבנייה של הבניה העצמית
  2. היתרי בנייה
  3. שיעור של ההוצאה מבחינת אנשי מקצוע

משכנתא לבניה עצמית נועדה להקל על אנשים אשר בונים בית פרטי מאפס לשלם בעבור כל התהליך. בגלל שמדובר במשהו שמתפתח תוך כדי בשונה מבית מוכן שרוכשים, ההליך הרבה יותר מסובך, דורש יותר תחנות עצירה ואישורים בדרך וגם עשוי לגרור ריביות לא צפויות ועמלות. על מנת להקל עליכם משמעותית ולהוריד מכם את ההתעסקות במשכנתא בעוד שיש לכם התעסקות בבנייה עצמה, הגיע הזמן לפנות לאיש מקצוע ולהעביר אליו את האחריות.

משכנתא-כסף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
תכנון פרישה
הכל תכנון הפרישה שלך

תכנון פרישה הינו תהליך מורכב ורב פנים הדורש שיקול דעת והכנה ארוכת טווח. זה כולל הערכת יעדים פיננסיים, הערכת

בית ומטבעות
הכל על עסקים למכירה

לפני כמה ימים פורסמה במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ מוכר כתבה מרתקת על מודעה שהציגה עסק למכירה במחיר זול

פנסיה תקציבית
מה היא פנסיה תקציבית?

פנסיה תקציבית היא חלום של כל אחד מאיתנו. בעבר פנסיה זו הייתה נהוגה בישראל ועובדי שירות המדינה היו נהנים

לחיצת יד
2 השלבים לפטור ממס הכנסה?

כשהבנו שאנחנו זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה, היה לנו ברור שנצטרך לעבור לפחות 10 שלבים מורכבים כדי שנוכל להגיע

רואת חשבון
כיצד בוחרים רואה חשבון?

אתם פותחים עסק או חברה בע"מ ואתם מחפשים רואה חשבון? לבחירת רואה חשבון מומחה חשיבות רבה על ריווחיות העסק.