נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מתקין נפצע בביתי במהלך שירותי התקנה – כיצד עליי להתגונן?

עריכת דין

הזמנת בעל מקצוע לעיתים בלתי נמנעת, ובאופן כללי כולנו יוצאים מנקודת הנחה שהם יודעים יותר טוב. מה קורה כשבעל מקצוע נפגע במהלך מתן שירות עבורנו?

במקרים רבים נדרש להזמין בעל מקצוע לבית על מנת לקבל שירות מקצועי, אמין ואיכותי בהתאם לבעיה שהתעוררה או לשיפוץ הבית. כחלק מהזמנת בעל מקצוע לבית שלכם, מעבר לשכר הטרחה שאתם מחויבים לשלם לו, במקרים מסוימים תדרשו גם לשלם לו פיצויים בעבור נזק שיחווה במהלך השירות שנותן לכם. בכל מקרה כזה כדאי לא להישאר באוויר ולפנות לבעלי מקצוע נוספים, אך הפעם הם כנראה לא יעלו על סולם אלא ילוו אתכם במהלך ההליך המשפטי.

 

בעל מקצוע כחלק מחברה

כאשר בעל מקצוע נפצע במהלך מתן שירות ישנה חשיבות באם הוא חלק מחברה מקצועית או עובד עצמאי. כאשר העובד הוא חלק מחברה המספקת שירות, לדוגמא חברת בנייה או חברת שיפוץ, בהכרח ישנם ביטוחים או חוזי עבודה מסוימים בין בעל המקצוע שהגיע אליכם הביתה לחברה בה הוא עובד. במקרים מסוימים ניתן לטעון כי האחריות על התגלגלות האירועים נתונה רק לחברה ששלחה את בעל המקצוע לבית וכי לבעלי הבית אין כל אחריות בנושא.

 

בדיקת בעל המקצוע טרם הזמנתו

מעבר לכך שמתוקף היותו בעל מקצוע חלק מחברה גדולה, וגם באם הוא עובד עצמאי, חשוב להבין איזה ביטוח יש לו טרם הזמנתו. כתלות בתהליך ההזמנה של בעל המקצוע, באם נבדקו כל הדברים הרצויים, נבדק רישיון מתאים וגם ביטוח, אין לבעל המקצוע אחריות בנושא ועל כן הוא לא חייב בתשלום פיצויים. בגלל שיש להוכיח נושאים אלו עורך דין בהחלט יוכל לסייע לכם כאן לטעון את חפותכם, זאת בהתאם למסמכים שיש לבעל המקצוע והוראו לבעלי הבית ולתהליך ההזמנה.

 

ביטוח בעל המקצוע

אמנם בעל המקצוע מבצע עבודה בביתכם, אך לא בהכרח זה אומר כי הביטוח שלכם חל גם עליו. לבעלי מקצוע אמור להיות ביטוח משלהם אשר מכסה את הנזקים שעלולים להיגרם לו, לרכוש שלו וגם במקרה של צד ג'. במקרים בהם אתם נתבעים לפיצוי, אם יש פוליסת ביטוח מתאימה לבעל המקצוע (מה שכדאי לוודא מראש) התביעה צריכה ללכת דווקא לחברת הביטוח של בעל המקצוע ולא אליכם.

ישנם הרבה סעיפים בחוק, וחוקים באופן כללי אשר מסדירים את האחריות ואת הפיצויים במקרה שבעל מקצוע נפגע בעת עבודתו. במקרה שאתם חשופים לתביעה או לפיצוי מסוג זה, כדאי מיד לפנות לעורך דין אשר מתמחה בתחום. הוא יסייע לכם מתוך הכרה לעומק של כל החוקים והתקנות, וכך יעזור לכם להתגונן מהתביעה ולא להצטרך לשלם פיצויים בעבור משהו שהוא לא אחריותכם בכלל. מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר https://www.sultanlaw.co.il.

עורך דין ממליץ

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין