נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

נהנים מהאוויר בגינה אבל סובלים מהשמש? הכירו 3 פתרונות הצללה

גן

מה לא אמרו על מזג האוויר בישראל? שהוא "משוגע", שהוא "הרבה יותר טוב מאשר באירופה", שהוא "איום ונורא, גיהנום". אם אתם מזדהים דווקא עם האמירה האחרונה – אתם פשוט חייבים לחשוב על פתרון הצללה הולם לגינה שלכם. כי בשביל מה יש לכם גינה אם לא כדי לשבת בה בשלווה?

המזל שלכם הוא שדווקא בגלל החמסינים התדירים הפוקדים את המדינה הקטנה שלנו – תחום פתרונות ההצללה מפותח ומצליח מאוד בישראל. חברות רבות בתחום הגינון מציעות שפע של פתרונות הצללה למרפסת ולגינה. אולם, דווקא כל השפע הזה יכול לבלבל. לכן, באנו לעזרת חברים, וכתבנו מאמר המפרט שלושה מפתרונות ההצללה הפופולריים ביותר. שלא תגידו שחם לכם!

 

הפרגולה: קלאסיקה ישראלית

אם אין לכם פרגולה בגינה – האם אתם בכלל ישראליים? מדובר בפריט חובה בכל גינה מהצפון ועד הדרום. הסיבה שהפרגולה אהובה כל כך היא האיכותיות, העמידות והיופי שלה. אמנם, מדובר בפתרון מעט יקר מהממוצע – אך הוא ללא ספק המרשים ביותר, וגם זה שיחזיק לכם להכי הרבה זמן, גם כשהשמש קופחת וקר מאוד בחוץ. יש המון סוגי פרגולות בשוק שאתם יכולים לבחור מהן – מפרגולות עומדות ועד תלויות. יש פרגולות עשויות אלומיניום, פרגולות חשמליות, פרגולות למרפסת, ועוד… איך בוחרים? חושבים חזק על הצרכים והתקציב שלכם, כמובן.

פרגולה

רשת הצללה – לבעלי השטחים הגדולים

יש לכם שטח גדול אותו אתם צריכים לכסות? איזה כיף לכם! או שאתם בעליהם הגאים של גינת ענק, אחוזה, יריד או פסטיבל או שאתם עובדים בעירייה וצריכים לכסות מקום ציבורי כלשהו, כמו גן שעשועים. לא משנה מה הסיבה, רשתות הצללה הן הפתרונות המושלם לשטחים גדולים.

מה צריך לוודא לפני שבוחרים רשת הצללה? דבר ראשון, כי אתם עושים את ההתקנה אצל מומחה מנוסה, ומשתמשים ברשתות מחומרים איכותיים בלבד. כמו כן, זיכרו: רשת הצללה תגן על האזור מפני שמש חזקה, אך לא מפני הגשם.

 

סוככים – מה רע בלהיות בסיסי?

סוככים – אוטומטיים, ידניים, לחלון, לדלת וכו' – הם פתרון הצללה יעיל ובסיסי, שיתאים בעיקר לחלונות ומרפסות. למעשה, הסוכך מאפשר את אי-חדירתה של השמש לתוך פתחי הבית. הם מקלים מאוד על החום – אפשר לומר שהם "המזגן" של פעם. בנוסף, היום ניתן להזמין סוככים בכל מיני צבעים ומרקמים, מה שיכול להביא סטייל חדש ומדליק לפתח הבית. איטליה, מישהו?

מילה קטנה לפני הסיום – אנשים חושבים כי פתרונות הצללה חייבים להיות יקרים, אבל זה ממש לא נכון. אמנם, קניית פרגולה והתקנתה יכולה להגיע לאלפי שקלים – אבל זו השקעה משתלמת יחסית. סוככים ניתן כבר למצוא ממש בזול, זה תלוי באיכות עליה אתם הולכים. קיימים דגמים וסוגים רבים של סוככים לרבות: סוככים עם התקן חשמלי, סוככים אוטומטיים, סוככים לחלונות, סוככים עם התקן ידני ועוד. מחיר הסוכך תלוי במשתנים רבים כגון: גודל הסוכך, הסוג והדגם שלו.

גן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
תפיסת מכרסמים
לכידת מכרסמים בגינה

כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנו מגלים שיש מכרסם בגינה שגורם להרס של כל הירקות והצמחים שגודלו בזיעה