נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

באיזה שלב בקניית הדירה לוקחים משכנתא?

משכנתא

הלוואת משכנתא היא כנראה ההלוואה החשובה ביותר שמשפחה יכולה לקחת על עצמה במהלך חייה. המשמעות האדירה של לקיחת משכנתא על נכס, דורשת תכנון מוקפד ומדויק של תמהיל המשכנתא, קביעת ריבית שניתן לעמוד בה והקמת תנאים שיאפשרו למשפחה לנהל משק בית מבלי להגיע לקריסה. אך אחת השאלות החשובות שיש לשאול בנוגע למשכנתא היא- מתי הכי טוב לקחת אותה במהלך רכישת דירה? במאמר זה ננסה לענות על השאלה.

 

החוב הגדול ביותר

חשוב לציין שמשכנתא מביאה עימה אחריות עצומה, שכן מדובר על הלוואה בסכומים משמעותיים ביותר, כנראה הגדולים ביותר שניתן לקחת על עצמנו. המשכנתא היא בעצם החוב הגדול ביותר שאנו מקימים לנו בדרך לרכישת הדירה. לכן יש לבצע אותה בדיוק רב, תוך הבנה של התמונה הגדולה ובעיקר- של יכולתה הפיננסית של המשפחה.

משכנתא בהחזרים כבדים ובעלי ריבית גבוהה, עלולה לפגוע בהתנהלות הכלכלית של המשפחה בצורה ניכרת ולהביא לאי יכולת לעמוד בתנאי ההחזר. לכן, מומלץ להשתמש בשירותי יעוץ משכנתאות על ידי מומחים חיצוניים שיסייעו לבנות את תמהיל המשכנתא הנכון עבור המשפחה.

 

קבלת האישור העקרוני- לאחר שלב התכנון

כל משפחה ששואפת לקחת משכנתא כחלק מהליך קניית דירה, מוכרחה לבצע מספר חישובים חיוניים על מנת ליצור את המסגרת של יכולותיה לעמוד בלקיחת ההלוואה. לאחר שנמצא הנכס או הדירה המבוקשת, יש להבין את ערכה ושוויה ולאחר מכן לבצע הערכה של הון עצמי, גובה המשכנתא וכן יכולות ההחזר בהתאם להכנסות של בני הבית.

לצד זה יש להביא בחשבון גם עלויות נוספות כמו מס רכישה ושכר טרחה לאנשי מקצוע כמו עורך דין, מתווך באם יש כזה, שמאי או קבלן. לאחר כל אלו ועם ההבנה של היכולות הפיננסיות, ניתן לבקש אישור עקרוני מהבנק, לאחריו ניתן לקבל הערכה ראשונית בדבר התקציב המשוער הנדרש, אחוז המימון מערך הדירה וההחזר החודשי הצפוי של ההלוואה.

 

"ציד משכנתאות"- לאחר מציאת הדירה המבוקשת

לאחר שנמצאה הדירה ונרשמת התקדמות, כמו סיור בנכס או הליך מתקדם של מכירת נכס אחר, זה הזמן לצאת ולבדוק בין הגורמים הפיננסיים השונים, בין אם מדובר בבנק למשכנתאות או גורם חוץ בנקאי, אודות מסלולי הלוואות משכנתא שונים. אין כל סיבה למהר ולחתום עם הבנק שמייצג אתכם על המשכנתא הראשונה שמוצעת, שכן ייעוץ בנקאי בבנק אינו חף מאינטרסים. יועץ משכנתאות מנוסה יוכל לבנות תמהיל מסודר בהתאם למידות המשפחה וכן ימליץ על פיזור סיכונים במסלולים שונים על מנת להימנע מהחזרים גבוהים של ריביות משתנות.

 

אישור קבלת המשכנתא- לפני מועד החתימה

חשוב להבין שמרגע האישור העקרוני, יש לקבוע את המועד לפיו מתחילים לשלם את המשכנתא. מומלץ מאוד שלא לחתום על חוזה הדירה לפני קבלת האישור הסופי מהבנק ומועד התחלת התשלומים. לסיכומו של עניין, הליך קבלת המשכנתא מתבצע במקביל למציאת הדירה המבוקשת.

משכנתא

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא משכנתאות