נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

X רעיונות לעיצוב ייחודי של הסלון שלכם

סלון

עיצוב הסלון, שהוא ללא הספק החלל בו אתם משתמשים הכי הרבה בהשוואה לשאר חללי הבית, יכול להיות אתגר משמעותי. אתגר זה רלוונטי בין אם מדובר בעיצוב סלון מאפס או אם מדובר בעיצוב מחדש של הסלון הקיים. כדי להפוך את כל הסיפור לפשוט יותר, ניתן להגדיר מספר עקרונות בסיסיים חשובים אליהם יש להידרש ולפעול לפיהם. את הפסקאות הקרובות נקדיש לבחינת עקרונות אלו וכן לטיפים שימושיים שיקלו עליכם את המשימה. 

 

קודם כל – התחילו מחדש

בין אם מדובר בעיצוב של סלון חדש ובין אם מדובר בעיצוב של הסלון הקיים שלכם אותו אתם מבקשים לרענן, בכל מקרה נכון יהיה לבחון את החלל מחדש. הדרך לעשות זאת עוברת דרך ריקון החלל. הכוונה היא הוצאה של פריטי הריהוט שנמצאים בתוך החלל שלכם ובחינה מחודשת של החלל. אילו תעשו כן, תוכלו לראות את הפוטנציאל של חלל הסלון שלכם, מה שמאוד קשה לראות כאשר הוא מלא ברהיטים הישנים שלכם. עם זאת, על מנת לאמוד את הפרופורציות של החלל, מעבר למדידות ההכרחיות של הקירות, נכון לשקול להציב מספר פריטי עיצוב קטנים (לדוגמא, כיסא קטן או טלוויזיה) אשר יסייעו להבין את נפח החלל.

 

קבעו תקציב

אין שום אפשרות להוציא לפועל חזון עיצובי ללא הגדרה מדויקת של התקציב העומד לרשותכם. מובן כי עיצוב סלון היא משימה כמעט ללא גבולות כספיים. ניתן להוציא כל סכום שתעלו על הדעת בדרך לעיצוב הסלון. בהנחה שהתקציב שלכם מוגבל, אתם צריכים לזהות היכן אתם יכולים לצמצם את ההוצאה והיכן ניתן להוציא מבלי לחשבן.

 

התחילו בגדולים

קודם כל, החליטו מה הם הפריטים הגדולים אותם אתם מעוניינים שיעמדו בסלון שלכם. לדוגמא, הספות – צורתן, נפחן, צבען והמבנה שלהן – הם משתנים קריטיים כדי להבין מה הבסיס העיצובי שלכם ומה תהיה פריסת הרהיטים במרחב. בנוסף, ניתן להחליט מהו השטיח שיעטר את רצפתכם. השטיח הוא אלמנט עיצובי בעל חשיבות רבה. הוא, יחד עם הספות, מהווים את שני הפריטים הכי משמעותיים לצבע בו הסלון שלכם ייצבע. מובן כי התאמה של פריטי עיצוב אחרים, צבעם וצורתם, יגזרו מצבעם של הפריטים הדומיננטיים.

 

סיימו בקטנים

לאחר שתבחרו את פריטי העיצוב הגדולים, יגיע הרגע לעבור לבחירת פריטי העיצוב הקטנים. לדוגמא, בחירה של שולחן קפה, שידת טלוויזיה, מדפים ופריטי נוי קטנים אחרים עשויים להפוך במהרה לפריטים אשר מייחדים את הסלון שלכם מאחרים. דוגמא נוספת היא הטמעת שלטים לדירה מבטון. שלטים מעין אלו, אשר נעשים בהתאמה אישית, עשויים לתת נופך מודרני ותעשייתי לביתכם, מה שמייצג ביטוי לקו עיצובי השכיח מאוד כיום.

שלטים אלו עשויים להעביר מסרים מסוימים, הן באמצעות כיתוב והן באמצעות תחריט, אותם תרצו להטמיע בסלונכם. כאשר אתם בוחרים שלטים מבטון נכון לשים לב למיקום השלט, לגודל שלו, לסגנון העיצובי שלו, וכל אלו ביחס לעיצוב הכולל של הסלון.

סלון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה