נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

שלושה מסלולי לימודים שאתם חייבים להכיר!

שלושה מסלולי לימודים שאתם חייבים להכיר!

הגעתם לשלב בחיים בו אתם מתחילים לחשוב מה כדאי לכם ללמוד? נהדר! זה שלב מרתק ומאד מעניין הדורש חשיבה מעמיקה והכרות עם שוק העבודה. בנוסף זה בדיוק הרגע להתחיל להבין מה מתאים לכם, במה אתם טובים, מה הנטיות הטבעיות שלכם ולא פחות חשוב – מה יכול לעניין אתכם לאורך זמן? יכול להיות שאתם נמצאים בשוק העבודה כבר אי אילו שנים, אולי אפילו לא מעט, אולי אתם אפילו כבר אחרי לימודי תואר, לימודי תעודה או לימודים גבוהים אחרים, אך אתם רוצים לעשות שינוי.

זה אף פעם לא מאוחר מדי לעשות שינוי משמעותי בחיים ולקחת את עצמכם למקומות מעניינים יותר, רווחים יותר או פשוט כאלה שמתאימים לכם יותר. אך מה אפשר ללמוד? בעולם המודרני בישראל העכשווית ישנם תחומים רבים ומסלולי לימודים מגוונים שאולי אתם לא מכירים. המאמר הזה יעזור לכם להכיר מסלולים חדשים, שאולי לא חשבתם עליהם אך יש מצב שהם בדיוק מה שאתם מחפשים. שלושה מסלולים לימודים שאולי לא הכרתם! קדימה מתחילים!

 

הנדסאי חשמל

בעולם המודרני המלא מערכות מחשוב, מערכות חשמליות ועוד מגוון סוגי מערכות תמיד צריך הנדסאי חשמל. אולי שמעתם על המקצוע מהנדס חשמל, אך מה זה הנדסאי חשמל? הנדסאי חשמל יהיה אדם מוכשר בעל תעודת הנדסאות חשמל מאחד המקומות המורשים בארץ. הוא יעבור הכשרה נרחבת ומרתקת של  לימודים להנדסאי חשמל.

הנדסאי חשמל לומדים כיצד להבין לעומק ולהפעיל את המערכות איתן הם עובדים או מתכננים – גם מבחינת התאוריה וגם מבחינת העבודה המורכבת בשטח. את מסלול עצמו אפשר לעשות במגוון מקומות בארץ והיתרון המרכזי שלו על מהנדסי חשמל היא אורך המסלול. אורך ההכשרה נמשך שנתיים ובמקרים מסוימים ניתן לעשות אותו בצורה גמישה יותר בלימודי ערב לדוגמא.

 

אדריכלי נוף

בעבר המונח אדריכלות עסק בעיקר בתכנון מבנים או בניינים אך כיום אנחנו רואים יותר ויותר אדריכלי נוף. אדריכלי נוף יעסקו בשלל דברים מסביב למבנה או הבניינים עצמו. תחומי העיסוק שלהם יכולים לכלול תכנון רחובות שכונות ובתים, תכנון פארקים, שימור טבע ועוד. גם במקרה הזה תוכלו ללמוד להיות הנדסאי אדריכלות נוף במסלול שימשך שנתיים ויכשיר אתכם לעסוק במקצוע המרתק. חשוב לבחרו במקום מקצועי ומצוין כגון מכללה למינהל, על מנת לוודא שתקבלו את ההכשרה הטובה ביותר בתחום.

 

הנדסאי בנין

תחום הנדסת הבניין הוא תחום שתמיד יש בו עבודה. ישראל היא מדינה שממשיכה כל הזמן לגדול ולהתפתח בתחומים רבים, וכן, גם לבנות. לכן תמיד זקוקים למהנדסי והנדסאי בניין. הנדסאי בנין יכולים לתכנן ולאשר מבנים עד ארבע קומות, לעומת מהנדסים שתחום העבודה שלהם רחב יותר.

גם כאן יהיה הבדל בין מסלולי הלימודים- לימודי הנדסה ימשכו ארבע שנים לעומת מסלול לימודי הנדסאי בנין שימשכו שנתיים. אז צאו למסע מחקר קצר, שאלו את עצמכם איזה מסלול לימודים וקריירה הכי יכולים להתאים לכם והחלו ללמוד כבר בשנת הלימודים הקרובה. בהצלחה!

הנדסאי חשמל

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי