נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מהי הדרך הנכונה ביותר לבנות תוכנית עסקית

נתונים עסקיים

בניית תכנית עסקית יכולה להיות מורכבת אם לא מתמקדים בשלבים השונים ובמרכיבים המנחים אותה כדי שתהיה ברורה ומובנת.

המאמר יפרט מהי הדרך הנכונה ביותר לבנות תכנית עסקית.

 

מדוע צריך לבנות תכנית עסקית?

תכנית עסקית נבנית לצרכים שונים. בין אם אתם צריכים לגייס משקיעים לעסק או להכניס שותפים נוספים לעסק ובין אם אתם מקימים סטארט אפ משלכם או מיזם חדש וזקוקים למימון בנקאי או חוץ בנקאי, תצטרכו תכנית עסקית כתובה ומסודרת שתקל על כל האנשים הקשורים להקמת העסק להבין על מה מדובר וכיצד העסק עומד להתנהל. ככל שתקפידו להיעזר בחברה מקצועית לליווי עסקי לאורך כל תהליך הקמת העסק, כך גם התכנית תהיה עם גב ותמיכה מקצועית ותדעו שאתם עושים את הדבר הנכון.

 

המרכיבים העיקריים של התכנית העסקית

תכנית עסקית הנבנית באמצעות מקצוענים כמו ייעוץ עסקי דרך סטארטיפ הבונה תכניות ומלווה אנשי עסקים בעת הקמת העסק נותנת דגש ל-6 מרכיבים של התכנית: תקציר מנהלים, הזדמנות, הוצאה לפועל, ניהול חברה, תכנית כלכלית ונספחים שונים. תקציר המנהלים מהווה את התכנית לגבי המוצר או השירות של העסק, המטרות, תיאור העסק, השיווק, נקודות פיננסיות ותחזיות פיננסיות וכד'. ההזדמנות צריכה לענות באופן מדויק על שאלות כמו: מה מוכרים, מיהו קהל היעד, מי המתחרים ועוד. מרכיב ההוצאה לפועל עוסק בביצוע של התכנית, כיצד מנצלים את ההזדמנות והופכים אותה לעסק. זה גם המקום בו מתארים את הנושא השיווקי והמדדים להצלחה. סעיף ניהול העסק עוסק בכוח האדם הדרוש לעסק וניהול הצוות. מרכיב התכנית הכלכלית עוסק בתחזיות הפיננסיות של המכירות, תזרים המזומנים, רווחים מול הפסדים והמאזן של העסק. בחלק של הנספחים מכניסים מידע נוסף, מאמרים, תמונות של המוצרים, הלוגו של העסק ומידע רלוונטי נוסף.

 

כיצד בונים תכנית עסקית?

ניתן לקרוא על ייעוץ עסקי בויקפדיה על מנת להבין את החשיבות של ייעוץ מקצועי בכל הקשור להקמת עסק. ייתכן שגם תצליחו לבנות תכנית עסקית הכוללת את כל המרכיבים שצוינו במאמר לבד. אך האם תהיה לכם בקרה על התכנית? כיצד תדעו שאתם פועלים נכון? אפשר לדעת את הטכניקה לכתיבת תכנית עסקית ולהקפיד שתהיה קצרה ותמציתית, שתהיה כתובה בשפה קלה להבנה עבור שותפים או משקיעים פוטנציאליים ושאתם עצמכם לא תרגישו מאוימים ממילים גבוהות ומושגים כלכליים שאינכם מכירים. זה שאתם הופכים לבעלי עסק לא אומר בהכרח שסיימתם תואר בכלכלה. אתם המומחים לעסק כי הוא שלכם. אתם יודעים מה אתה רוצים שיקרה ומוכנים לעשות הכל כדי שהעסק יצליח ולכן חשוב שהתכנית תהיה מקצועית ומפורטת ומצד שני לא מייגעת וארוכה. לפיכך, זה המקום בו נכנסת החברה לייעוץ עסקי. כמו כן, מעבר לכתיבת התוכנית שהיא על הנייר, הליווי יהיה לאורך כל התהליך וגם לאחר הקמת העסק.

 

שולחן עבודה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עסקים
הזדמנויות עסקיות
מה זה Tax ID ומתי צריך אותו?

ארה"ב נחשבת למעצמת כלכלה עולמית, המושכת אליה אנשים רבים מכל רחבי העולם למטרות עבודה ו/או עסקים, כאשר מלבד ההזדמנויות