6 תפרים שחייבים להכיר לפני תפירה במכונה

גם אם את לא מכירה את רוב סוגי התפרים שתוכלי להיעזר בהם בהשתמש במכונת תפירה, אל ייאוש, את לא לבד! רוב הנשים, ובואו לא נהיה סקסיסטיים, גם תופרים-גברים נעזרים בסוגי התפרים הבסיסיים והמוכרים. אז מה הם מפספסים בדרך? מסתבר שלא מעט! בואו נדבר על סוגי תפרים במכונות תפירה.

בעוד שבעזרת סוגי תפרים בסיסיים בהחלט תוכלי לתפור סוגים שונים של עבודות מהממות, כדאי בכל להכיר סוגי תפרים נוספים במכונות תפירה. חשוב להבין, אמנם השימוש בתפרים בסיסיים בהחלט יכול להיות מספיק עבור לא מעט צרכים ושימושים, אבל בעזרת תפרים מתקדמים יותר אתם תוכלו לייצר עבודות הרבה יותר מורכבות ומעניינות. בואו נבין כיצד עושים זאת בעזרת מכונות תפירה מקצועיות וביתיות גם יחד.

 

תפרים בסיסיים ישרים

בואי נתחיל מהתפר הבסיסי ביותר, תפר הנקרא תפר ישר. זהו קו תפר ישר ובסיסי, אותו תוכלו לבצע ללא שום קושי מיוחד בעזרת מכונות תפירה ביתיות וסטנדרטיות.

 

תפרים דמויי אובר-לוק

אם את מעוניינת ליצור קצוות מוגמרות, את יכולה להשתמש בסוג התפר הזה. ישנן לא מעט מכונות תפירה שמגיעות עם רגלית אובר לוק, ככה שאת מוזמנת לבדוק זאת בחוברה ההוראות של המכונה. תפקידה של הרגלית הוא להזיז את הבד בזמן התפירה, מה שיוצר את סוג התפר הנ"ל.

 

תפרים מסוג של זיג-זג

את מוזמנת להכיר את אחד התפרים המפורסמים ביותר, תפר זיגזג. תפר זה הוא דקורטיבי למדי, בו משתמשים בתפירה של חליפות מהודרות, אך לא רק. בכדי למנוע את הפרימה של הבד בעתיד, תופרות רבות משתמשות בסוג התפר הזה.

 

תפרים מחוזקים שכדאי להכיר

בין אם את תופרת בקווים ישרים או בקווי זיגזג, אנחנו ממליצים לך להכיר עוד היום תפרים מחוזקים. באופן כללי, לא מדובר בסוג תפר שדורש מומחיות מסוימת, אלא זה פשוט ידרוש ממך לעבור על התפר במשך 3 פעמים. מומלץ לעשות זאת באזורי המפשעה ובאזורים אחרים הדורשים חיזוק התפר.

 

תפרי-SUPER סטרץ'

אם את צריכה להביא את הבד למצב מתיח במיוחד, את מוזמנת להשתמש בסוג התפר הנקרא סופר סטרץ' (מתיחת יתר). מעולה עבור בדי לייקרה, בדי סריג ועוד. ניתן להשתמש בסוג התפר הזה גם עבור חולצות ובדי טריקו.

 

תפרים נסתרים שימושיים ביותר

תפרים נסתרים ישמשו אותך למקרים רבים, בין אם את תופרת בביתך להנאתך, או שמא את תופרת למטרות עסקיות ומקצועיות. תוכלי להשתמש ברגלית תפר נסתר בכדי לייצר תפר אשר נסתר מן העין בצידו הימני של הבד אותו את תופרת.

מעוניינת בייעוץ מקדים לפני רכישת מכונות תפירה? אולי תיקון מכונות תפירה ביתיות ומקצועיות? אל תתפשרי על כך, דייקי את בחירתך ותהני ממכונת תפירה שתשמש אותך למשך שנים רבות קדימה. שתהיה עבודה נעימה ופורייה, בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram