נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 סיבות לבצע ניקיון יסודי של המזגן

מזגן

מזגן הינו מכשיר חשמלי בו אנו משתמשים ברוב שעות היום, גם בקיץ וגם בחורף. כיום, קשה לדמיין את החיים שלנו ללא מזגן, וכדי שיפעל בצורה הטובה ביותר עלינו לנקות אותו על בסיס קבוע. אז כיצד תורם ניקיון יסודי של המזגן?

 

מה הן הסיבות לניקיון המזגן?

  • שמירה על אורך חיי המזגן – ניקוי המזגן מבפנים, תורמת לכך שלא יתפתח עובש אשר יפגע בפעילותו. מזגן בעל עובש מקרר או מחמם את החדר בצורה פחות טובה. חוסר ניקיון מתמשך של המזגן עלול להוביל להצטברות רבה של עובש, ולקלקול המזגן. ניקוי מזגנים שומר עליו לאורך זמן, ומונע תקלות ונזילות מיותרות.
  • שיפור איכות האוויר – האוויר היוצא מהמזגן וממלא את החלל הסגור, מושפע מרמת הניקון של הפילטרים של המזגן ושל חלקו הפנימי. מזגן מלוכלך ישפיע באופן ישיר על איכות האוויר היוצא ממנו, ויוביל לאוויר לא נקי בעל ריח לא נעים.
  • שמירה על בריאות השוהים בחלל – אוויר לא נקי ממזגן מלוכלך עלול לפגוע בבריאות הנמצאים בחדר. אי ניקיון המזגן יכול להוביל להפצת מחלות ויראליות, אלרגיות, זיהומים ובעיקר פוגע באלו בעלי מערכת חיסונית חלשה, כמו קשישים, תינוקות וחולים.
  • חסכון בעלויות החשמל – מזגן נקי הוא מזגן יעיל. ככל שהמזגן יותר מלוכלך, כך הוא יצרוך יותר חשמל, מאחר והוא ידרוש יותר כוח כדי לבצע את קירור או חימום החדרים השונים. צריכת חשמל מופרזת תוביל לעלויות גבוהות יותר ללא צורך. לכן, ניקוי מזגנים יסייע לכם לחסוך בחשמל, לחסוך בכסף, ובכך לנצל את היכולות המקוריות של המזגן באופן מקסימלי.

 מה כולל ניקיון המזגן?

ראשית, יש לנקות את הפילטרים של המזגן, אשר צוברים אבק רב ופוגעים בפעילות המזגן. מעבר לכך, יש לנקות באופן יסודי גם את חלקו הפנימי של המזגן אחת לשנה. חשוב לציין כי גם לחלקו החיצוני של המזגן יש חשיבות בניקיונו, ויש לוודא כי אין לכלוך אשר חוסם את פתחי האוויר.

כדי לשמור על המזגן יעיל חשוב לדאוג שהוא לא פועל כאשר החלונות פתוחים, מכיוון שכאשר הם פתוחים הם פוגעים ביעילות המזגן וגורמים לו לצרוך יותר חשמל מהרגיל. בנוסף, מומלץ לא להפעיל את המיזוג בשעת בישולים, מאחר ואדים ושמן יכולים להזיק באופן ישיר לפעילות המזגן.

 

לסיכום

המזגן הוא מוצר חשמל בסיסי אשר אנחנו עושים בו שימוש יומיומי. מומלץ להקפיד על ניקיון יסודי של המזגן באופן תדיר מכמה סיבות. ניקיון המזגן משפר את איכות האוויר, מונע ריח רע, מחלות, אלרגיות ועוזר לחיסכון בחשמל ובעלויות. לכן, במידה ואתם רוצים להנות ממיזוג אוויר איכותי לאורך זמן, הקפידו על ניקיון יסודי. את הניקיון ניתן לבצע לבד, אך כדי לדאוג שיהיה מיטבי ניתן להזמין אנשי מקצוע.

מזגן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה