נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

חושבים על הסבת מקצוע? הכירו 4 קורסי רפואה משלימה שעשויים לעניין אתכם

רפואה אלטרנטיבית

ככל שהשנים עוברים אנחנו משתנים. מה שאהבנו פעם הוא לא בהכרח מה שאנחנו אוהבים היום ולפעמים אנחנו צריכים לשנות כיוון. לפעמים אנחנו מאוד אוהבים את העבודה שלנו ולפעמים אנחנו מגיעים למיצוי. מרגישים כי אנחנו מחפשים משהו עם משמעות, משהו חדש שיאתגר אותנו. אז אם אתם רוצים לעשות הסבת מקצוע ואתם מחפשים קורס אשר קשור לרפואה משלימה, אנחנו נעזור לכם בעזרת 4 קורסים בתחום שאולי לא הכרתם!

 

קודם כל, מה זה רפואה משלימה

לפני שנתחיל להסביר לכם על קורסי רפואה משלימה, בואו נבין קודם כל מה זה. רפואה משלימה היא רפואה הוליסטית אשר רואה את האדם כשלם. רפואה משלימה מבינה כי יש חיבור בין הגוף לנפש וכי אי אפשר להפריד ביניהם. רפואה משלימה לא באה להחליף את הרפואה הקונבנציונלית אלה להשלים אותה וכך לתת מעטפת רחבה יותר למטופל. קיימים כמה סוגים של רפואה משלימה ועל זה אנו נדבר עכשיו.

 

1. נטורופתיה

נטורופתיה היא סוג של רפואה משלימה מעניינת מאוד. בשיטה הזו משלבים כמה טכניקות כדי לעזור למטופל ליצור אורח חיים נכון עבורו. נטורופתית מכינה למטופלים תפריטי תזונה, משתמשת בפרחי באך, רפלקסולוגיה ועוד. לימודי רפואה משלימה בתחום זה של הנטורופתיה הם לימודים ארוכים ומעניינים מאוד. לימודים שאתם יכולים לשלב עם העבודה הנוכחית שלכם וכך בעצם להתחיל בתהליך הסבת המקצוע שלכם.

נטורופתיה

2. רפואה סינית

בואו נדבר קצת על רפואה סינית. רפואה סינית היא רפואה עתיקה. היא התחילה את דרכה לפני יותר מ-5,000 שנה וממשיכה להתפתח עד היום. רפואה שהיא קודם כל מונעת. מטופלים צריכים לשמר את הגוף שלהם, לשמור על האנרגיה שלהם ועל הנפש שלהם. בתחום הזה של רפואה סינית תוכלו למצוא שיטות מגוונות כמו לדוגמה דיקור, שיאצו, טווינה, טיפול בצמחים ועוד.

 

3. רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטה שבה משתמשים בלחיצות בכפות הרגליים ובידיים כדי לטפל. בתחום הרפלקסולוגיה מבינים כי קיימת מפה בכפות הרגליים של האדם וכך אפשר להבין עליו ועל הבריאות שלו המון דברים. בעזרת לחיצות בנקודות מסוימות של כף הרגל אפשר להשפיע על איבריו הפנימיים של המטופל וכך לעזור לו. שיטה מעניינת אשר קיימת הרבה מאוד שנים.

רפלקסולוגיה

4. פסיכודרמה

פסיכודרמה היא גם סוג של רפואה משלימה. בשיטה הזו משלבים בין אומנות המשחק לבין טיפול. בעצם נותנים למטופל לשחק תפקיד – וכך בעצם עוזרים לו לפתור בעיות, להביע רגשות ועוד. טיפול מהמם שאפשר לעשות בצורה יחידנית או בקבוצות.

 

לסיכום

לעשות הסבת מקצוע יכול להיות מרגש מאוד. אתם בעצם מחליטים שאתם רוצים שינוי בחיים. אם אתם מחפשים לעבוד ברפואה משלימה תוכלו למצוא מגוון רחב של סוגי טיפול כמו לדוגמא נטורופתיה, רפואה סינית, רפלקסולוגיה, פסיכודרמה ועוד. תנסו להבין מה מתאים יותר לאופי שלכם ותקפצו למים!

פסיכודרמה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים