נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 טיפים ליצירת אווירה חמימה ומזמינה באמצעות נרות

5 טיפים ליצירת אווירה חמימה ומזמינה באמצעות נרות

נרות קיימים כבר דורות רבים ולמרות שיש לנו כבר תחליפים יעילים יותר לתאורה ולחימום, נרות ממשיכים להיות חלק מהחיים שלנו, בהיבטים דתיים, בהיבטים רוחניים וגם כפריט בעיצוב הבית וכאלמנט ביצירת אווירה באמצעות תאורה. כדי לייצר אווירה מיוחדת, מזמינה, חמימה וביתית אפשר וכדאי להשתמש בלהבות הנרות, לא רק לתאורה

 

1. בחרו נרות איכותיים ומתאימים

נרות הפכו לנפוצים ואהובים מאוד בשנים האחרונות, ואפשר למצוא מגוון גדול של נרות בחנויות ואתרים שונים כמו קנדל קלאב. תמיד תוכלו לבחור בין גדלים שונים של נרות, בין סוגים שונים של שעווה בגוף הנר ובין סוגים שונים של נרות, ביניהם נרות יצוקים, נרות שמצויים בתוך צנצנות או כלים אחרים. כמובן שנרות קיימים גם מגוון גדול של צבעים, ניחוחות וצורות. מובן שהבחירה צריכה להתאים לטעמכם האישי ולתנאים בחדר בו ייעשה בהם שימוש, אבל כדאי לבחור בנרות איכותיים ובטיחותיים כדי להבטיח שהאווירה תישאר נעימה לאורך כל הערב.

 

2. אל תסתפקו בנר יחיד

נר יחיד מייצר מקור אור קטן ומקומי, אבל אם תבחרו להשתמש ביותר מנר יחיד, תוכלו להעצים את האפקט ולייצר שינוי משמעותי באווירה שבחדר. אפשר כמובן לבחור למקם נרות על משטחים שונים ברחבי החדר, אבל אם תיצרו קבוצה של נרות בגודל דומה או בגדלים שונים, תקבלו מוקד אור גדול יותר ומרשים. בחירה בשימוש של יותר מנר יחיד מסייעת גם במקרה שבו כבה אחד הנרות – כך  תמנעו מצב של חשכה פתאומית. קבוצה של נרות אפשר להציב על מגש בגודל מתאים והרי לכם פריט עיצובי של ממש.

 

3. אל תפחדו לשלב נרות עם תאורה נוספת

אם מטרת הנרות היא יצירת אווירה נעימה בחדר, הם לא חייבים לשאת לבד בכל האחריות. אפשר בהחלט לשלב אור נרות עם תאורה עמומה או רכה, ונרות בשילוב תאורה צבעונית ייצרו אפקט מיוחד. זכרו לנסות מראש את השילוב הנבחר של התאורה החשמלית ואור הנרות, משום שיכול להיות הבדל ניכר בין תאורה צהובה ותאורה לבנה למשל, וכדאי לוודא שהתוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונכם.

 

4. חשבו היטב האם כדאי לבחור בנרות ריחניים.

נרות ריחניים הם המצאה נפלאה שמשלבת גם את חוש הריח בחגיגה של להבות הנר, אבל חשוב לוודא מראש שמדובר בריח נעים ועדין, וכן שהריח בחדר לא מפריע לאורחים בו. רגישויות לריח יכולות לגרום לאדם אי נעימות רבה. כדאי גם לזכור שלריחות יש גם אפקט שמשפיע על מצב הרוח, כמו נר בניחוח לבנדר שיוכל להרגיע בסוף יום או נר בניחוח הדרים שיעזור לכם להישאר ערניים.

 

5. שמרו על הבטיחות

גם האווירה החמימה והמזמינה ביותר עלולה להפוך ברגע אחד של חוסר זהירות לתאונה מצערת. כמו תמיד כאשר אנחנו עוסקים באש, חשוב לזכור להקפיד על כללי בטיחות בסיסיים: לא להשאיר נרות דולקים ללא השגחה, ולהרחיק חומרים שעלולים להישרף מסביבת הנר. שימו לב שהשעווה החמה לא תישפך בטעות ותגרום לכוויות חלילה.

 

לסיכום

נרות יכולים לעזור לכם מאוד ביצירת אווירה חמימה ומזמינה בחדר. ההשפעה של הנרות על מראה החדר, על התחושה בו וגם על הניחוח יכולה לייצר הרמוניה מושלמת.

נרות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
תפיסת מכרסמים
לכידת מכרסמים בגינה

כולנו מכירים את הרגע הזה שבו אנו מגלים שיש מכרסם בגינה שגורם להרס של כל הירקות והצמחים שגודלו בזיעה