נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

5 נזקים שרטיבות בקיר יכולה לגרום לבית וליושביו

רטיבות בקיר

רטיבות בקירות הנגרמת מאיטום רופף או נזילה עלולה לגרום לנזקים בבית. לא תמיד ניתן להתאושש מהנזק בצורה מלאה, ולכן חשוב לדעת כיצד למנוע אותו. המאמר יפרט 5 נזקים שרטיבות בקיר עלולה לגרום לבית וליושביו וכיצד להימנע מהם.

 

1 – נזק למכשירי חשמל

רטיבות בקירות הבית יוצרת קורוזיה המגיעה גם למכשירים חשמליים על אף שהמים לא פוגעים בהם באופן ישיר. בנוסף, כאשר לא מטפלים ברטיבות המים מחלחלים לתשתית החשמל ועלולים לקצר את המכשירים החשמליים בבית.

 

2 – נזק לריהוט

רטיבות בקירות עלולה ליצר עובש לא רק על הקירות, אלא גם על הריהוט. העובש אינו בריא לאדם כי הוא מכיל בקטריות ופטריות ולכן יש לטפל בכך באופן מידי. הצטברות העובש גורמת לתחושה לא נעימה כי ניתן לחוש בריח של טחב חריף. גם ריהוט וחפצים עם עובש ייזרקו מהר מאוד ללא טיפול זריז.

 

3 – נזק למבנה

רטיבות בקירות במיוחד שהיא כלואה ולא מטופלת, עלולה להזיק למבנה הבית. הכתמים מתפשטים וגדלים, הטיח מתפורר, הצבע מתקלף, המשקופים והפאנלים נפגעים ואלו הנזקים הנראים לעין. בניגוד לכך, עלולים להיות גם נזקים סמויים הפוגעים בתשתית המבנה. לכן חשוב לזהות את הנזילה בשלב המוקדם שלה על מנת למזער נזקים. חברת איתור רטיבות סטופ לייק מאתרת נזילות בשלב מוקדם באמצעות עזרים טכנולוגיים כמו, מצלמה טרמית ומנורת אינפרה אדומה ויכולה למנוע נזקים ועלויות מיותרות.

 

4 – עיוות חומרי הגלם בבית

חומרי המבנה והגלם בבית עלולים להינזק מרטיבות בקירות ולקבל עיוות, להתנפח, להתקלף ולהתפורר. לדוגמה, ריהוט מעץ, תקרות, רצפות ועוד.

 

5 – נזק לחשבון המים

נזק לחשבון המים הוא נזק כלכלי שיגרום להוצאות רבות ולא מתוכננות. כאשר מגיע חשבון מים גבוה ולא ניתן להבין מדוע, זה מעלה חשד לגבי נזילה. מעבר לחשבון המנופח בבדיקת שעון המים תגלו שהוא משתולל גם כשהברזים סגורים. בדקו אם אין נזילה מדוד השמש ופנו לחברה מקצועית לאיתור נזילות באופן מידי כדי למנוע הפסדים כלכליים.

 

כיצד ניתן למנוע רטיבות בקירות?

על מנת למנוע נזילות ורטיבות בקירות המים חייבים לערוך בדירה שיפוץ. במידה והצנרת חלודה או הרוסה יש להחליף אותה בעת השיפוץ. קבלן השיפוצים צריך לעשות איטום חזק ומסיבי ולצבוע את קירות הבית בחומר המגן על הקירות מרטיבות. אלו פעולות מקדימות, אך במידה והנזקים קורים ומאתרים את גורם הנזילה, בין כה וכה תאלצו לתקן אותם ולשפץ. לסיכום, ניתן לזהות את הנזילה בבית כאשר מופיעים כתמים כהים על הקירות, אזורים מסוימים מתנפחים, ישנו ריח של טחב באוויר וקושי לחמם את הבית בחורף ולקרר אותו בקיץ כתוצאה מפגיעה בבידוד הטרמי של הבית. את איתור מקור הנזילה יש לבצע באמצעות חברה מקצועית כמה שיותר מוקדם כדי למנוע נזקים גדולים שיגרמו להוצאות גדולות.

קיר

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע
אינסטלציה סניטרית
החלפת כלים סניטריים

בתחום שיפוץ הבית, ההשפעה של שינויים קטנים יכולה להיות באמת טרנספורמטיבית. שינוי אחד שכזה שלעתים קרובות אינו מורגש אך

תיקון צנרת ביוב
כמה עולה תיקון צינור ביוב?

בעיות בצנרת הביוב יכולות להיות סיוט של בעלי הבית, ולגרום לאי נוחות, לסכנות בריאותיות ולנזק פוטנציאלי לרכוש. כאשר מתמודדים

7 טיפים לשפור הכתיבה
7 טיפים לשפור הכתיבה

כתיבה היא מיומנות חיונית המשמשת בהיבטים רבים של החיים, בין אם זה כתיבת מיילים, יצירת דוחות או אפילו כתיבת