נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

7 טיפים לרכישת דירה בצורה נכונה

עוד מומחה לענייני מקרקעין

הגעתם לרגע המיוחל ויש לכם מספיק כסף לרכוש דירה? אתם עומדים להגשים חלום של ישראלים רבים, שמבקשים להשיג את ההון הדרוש על מנת לקחת משכנתא מהבנק ולרכוש דירה קבועה, בה יוכלו לגור. למרות זאת, גיוס הסכום הכספי הדרוש הוא לא הדבר היחיד שיש לעשות. רכישת דירה היא עסק מורכב. הנה 7 טיפים לרכישת דירה בצורה נכונה

 

סיוע מאיש מקצוע

עומדים לרכוש דירה? רכישת דירה היא ללא ספק רכישה מורכבת ורצינית, הרבה יותר מכל רכישה אחרת שהאדם הממוצע צפוי לעשות במהלך החיים שלו. כדי לראות שלא "דופקים" אתכם וכדי שתוכלו לחסוך סכומי כסף משמעותיים, מומלץ לשכור את שירותיו של איש מקצוע לעורך ההליך, כמו עו"ד מומחה לענייני מקרקעין.

 

ממי אתם רוכשים את הדירה?

את הדירה אפשר לרכוש מכמה גורמים. את הדירה יכול למכור לכם הקבלן שבנה אותה, כשהדירה עצמה היא עדיין "על הנייר" או כבר בנויה. בנוסף, יכול למכור לכם את הדירה אדם אחר, שכבר התגורר בדירה למשך פרק זמן מסוים. חשוב לברר שאתם רוכשים את הדירה מאדם אמין, שזכויות הדירה רשומות על שמו.

 

לקיחת משכנתא בצורה נבונה

מרבית הישראלים רוכשים דירה באמצעות לקיחת משכנתא מהבנק. לפני שאתם רוכשים דירה, שימו לב שאתם לוקחים את המשכנתא בצורה נבונה. עשו זאת באמצעות פנייה אל בנקים שונים וקבלת הצעות מגוונות. היצע הבנקים הרחב יחסית יאפשר לכם לקבל הצעות מגוונות ומשתלמות ללקיחת משכנתא.

 

מיקום רלוונטי לטווחי זמן שונים

כשאתם רוכשים דירה, כדאי לכם לשים לב שהמיקום שלה רלוונטי אליכם לטווח הזמן הקצר ולטווח הזמן הרחוק. בטווח הזמן הקצר, מדובר בעיקר על היכולת של רוכשי הדירה להגיע אל מקום עבודתם. בטווח הזמן הארוך, מדובר על קרה לגני ילדים ובתי ספר, וכן למוקדים מרכזיים שונים, כמו מרכזי קניות.

 

עיון בתוכניות הבניה

הדבר רלוונטי לכל רכישת דירה, בין אם מדובר על רכישה מקבלן כאשר הדירה מוכנה כבר, כשהדירה בהליכי בנייה או רכישה מאדם שמתגורר בדירה. שימו לב שמצב הדירה הנוכחי תואם את תוכניות הדירה, על מנת שלא תחתמו על הסכם רכישת דירה ותקבלו בפועל דירה ששונה ממה שמצוין בתוכניות שלה, דבר שעשוי להיות בעייתי עבורכם.

 

עיון בפרטי ההסכם

חותמים על הסכם רכישת הדירה? תוכלו להבין מפרטי ההסכם מה אתם מקבלים למעשה בעת הרכישה. ייתכן שההסכם עצמו כולל גם חניה למשל בחניון של הבניין בו נמצאת הדירה שרכשתם, כך שהמחיר של הדירה כולל גם את החנייה.

 

בדיקת היתר בנייה

אם אתם רוצים לרכוש דירה מקבלן שנמצאת עדיין בתכנונים, ודאו שלקבלן יש היתר בנייה. ללא היתר בנייה, הקבלן לא יוכל לבנות את הדירה, כך שרכישה ממנו ללא היתר עשויה לגרום לכך שתכנסו לדירה רק אחרי זמן רב מאוד.

קניית דירה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין