נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה

קופה

היום, חברות ביטוח ובתי השקעות מציעים מגוון תכניות השקעה, שמהוות תחליף לחיסכון בבנקים שאינם מניבים רווח משמעותי.

הרצון לקבל תמורה ראויה להפקדות, גרם במשך הזמן לקופות השקעה שונות להיות פופולריות במיוחד וביניהם פוליסות החיסכון וקופות הגמל להשקעה.

רבים אינם יודעים מה אפשרויות אלו – מה היתרונות של כל אחד מהם? מה מתאים לי ובאיזה מצב? באנו לעשות לכם סדר.

 

חשיבות הפנסיה

פוליסות חיסכון וקופות גמל להשקעה אינן מהוות תחליף לחובה שתהיה לכל אחד מכם קופת גמל פנסיונית אחת לפחות שלה צריך להכניס סכום כסף מינימלי בשנה. תוכלו למצוא באתר אלטשולר שחם את קופת הגמל לפנסיה המתאימה לכם ביותר.

 

מהי קופת גמל

קופת גמל היא קרן פנסיה המיועדת לגיל הפרישה בלבד. את הכסף נוכל לקבל בצורת קצבה חודשית החל מגיל 60. קופה זו ודומותיה מאפשרות ליהנות מהטבות מס הניתנות לחוסכים לפנסיה. בתי השקעות רבים מאפשרים לכם פתיחת קופת פנסיה כזו והפקדה בלתי מוגבלת אליה, בהוראת קבע חודשית או בתשלום משמעותי חד שנתי.

 

מהי קופת גמל לחיסכון

בניגוד לקופת הגמל הרגילה, לקופת החיסכון מאפיינים נזילים יותר. בכפוף למס על רווחי הון, תוכלו למשוך את כספכם בכל רגע. כיוון שחיסכון כזה הוא אטרקטיבי במיוחד, תקרת ההפקדה השנתית מוגבלת ועומדת על כ-70,000 ₪.

רמות סיכון שונות מאפשרות לכם טווח רחב של מסלולי השקעה, למשל בית השקעות אלטשולר שחם גמל להשקעה מאפשר לכם 6 קופות גמל כאלו, בתנאים שונים ומגוונים, והמעבר בין סוגי הקופות אינו מחייב עמלה כלשהי.

דמי הניהול נחשבים גבוהים יותר מקופות גמל סטנדרטיות, וזאת כיוון שהרווח שלהן בדרך כלל גבוה בהרבה, מה שיוצר מוטיבציה גדולה להשקעה בקופות אלו.

 

מהי פוליסת חיסכון

בדומה לקופת הגמל להשקעה, פוליסות החיסכון הן אפיק השקעה שמנוהל על ידי חברות ביטוח בלבד. קופות אלו מאפשרות השקעה לזמן קצר וארוך, אך אינם מזכות בפטור מהטבות המס לאחר הפרישה. היתרון בפוליסת חיסכון הוא שאין הגבלה שנתית על ההפקדות, ולכן היא פופולרית במיוחד עד כדי כך שאנשים לעיתים לוקחים הלוואה כאשר הם צריכים כסף – הכול רק לא לגעת בפוליסה הזו.

 

היתרונות

לקופות הגמל להשקעה ופוליסות החיסכון יתרונות רבים ואלו כאמור חלקן:

  • מגוון מסלולי השקעה בעלי אופי סיכון גבוה בינוני ונמוך
  • מעבר בין מסלולים אינו מחייב תשלום מס או עמלות
  • דמי ניהול הנגזרים מהרווחים בלבד
  • פיקוח הדוק של משרד האוצר
  • ניתן למשוך את הכסף בכל רגע בכפוף למס על רווחי הון
  • ניתן לעקוב אחר ה רווחים באינטרנט אצל כל החברות

 

לסיכום

בין אם אתם מחפשים השקעה סולידית או כזו שתניב לכם רווח גדול בסיכון גבוה, כדאי שתחשבו על אפשרויות אלה, ותנו לכסף להפיק לכם רווח משמעותי וזכרו – תוכלו למשוך את כספכם בכל רגע.

מחשבון

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
החזר מס
כמה עולה החזר מס בממוצע?

החזר מס הינו הזכאות שלכם לקבל כסף בחזרה במידה ושילמתם למס הכנסה יותר ממה שהייתם אמורים לשלם. אומנם לעיתים

משכנתא לבנייה עצמית

בונים בית פרטי? אתם לא חייבים להיות לבד, הכירו את המשכנתא לבנייה עצמית. מעבר לדירה או לבית משלכם הוא